Podróże rysowane Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podróże rysowane

Podróże inspirują. Do czego? Do myślenia, otwierania się, stawiania sobie celów. Ale nie tylko – spójrzcie na prace tej niezwykłej artystki. Zamiast wrzucać na instagram zdjęcia ze swoich podróży, ona rysuje! A jej prace, układające się w formę niezwykłego pamiętnika, przywodzą na myśl bardzo romantyczne ilustracje i zapiski.

Rękodzieło. Można je podziwiać i zazdrościć. Dina Brodsky na co dzień mieszkająca w Nowym Jorku, ma dwa zawody. Jest artystką i kuratorem. Odkąd zaczęła podróżować, prowadzi także niezwykłe pamiętniki. Zobaczcie sami…

https://www.instagram.com/p/BPeCkP1g0bY/

Sketchbook page, and the #Manhattan skyline in the snow

A post shared by Dina Brodsky (@dinabrodsky) on

Czy wy także macie wrażenie, jakbyście oglądali przepiękne manuskrypty? Rzeczywiście, zdolna rysowniczka ołówkiem i prostym kolorem potrafi zaczarować rzeczywistość. Gdy spędziła jeden semestr studiów w Amsterdamie, postanowiła uwieczniać miejsca i emocje z nimi związane. Potem jej podróż nabrała rozpędu. Dina przejechała niemalże całą Europę pociągiem i autostopem.

#drawnewyork – finishing the #sketch of the #morganlibrary

A post shared by Dina Brodsky (@dinabrodsky) on

https://www.instagram.com/p/BMDIzkOAuAw/

Rysowanie w miejscach, które odwiedza Didi nie jest wprawką, ale sposobem na to, aby dłużej się zatrzymać, pomyśleć, wejść w interakcję z tym, co jawi się przed oczami. Wyobrażacie sobie, jakie to doświadczenie w porównaniu z szybkimi zdjęciami, robionymi telefonem?

From one of the last warm mornings, 3d Ave and 29th st

A post shared by Dina Brodsky (@dinabrodsky) on

#drawanyway – pen and gouache sketch on grey toned paper from earlier this year

A post shared by Dina Brodsky (@dinabrodsky) on

To doskonała lekcja podróżowania. Nie musicie rysować, ale… może warto się zatrzymać i kontemplować. Uwieczniać obrazy nie tylko na zdjęciach, ale również w sercach. Pomysł jest ciekawy – w końcu Dinę obserwuje na Instagramie dwieście dwa tysiące osób!

Podróże rysowane Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com