Podróże biznesowe po COVID-19 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podróże biznesowe po COVID-19

W ostatnich latach podróże i biznes stały się dobrymi kompanami. Szkolenia, poszerzanie horyzontów, warsztaty, czy w końcu nagroda dla pracowników za ich wysiłek – właśnie na to stawiały firmy. A jak będzie teraz, gdy koronawirus wywrócił świat do góry nogami?

Granice wielu państw europejskich zaczynają się otwierać, a według najnowszych badań przeprowadzonych przez trip.com (największe internetowe biuro podróży w Chinach) 61% respondentów deklaruje gotowość do podróży do końca sierpnia. 77% stwierdziło, że porusza się po terenie własnego kraju.

Turystyka zaczyna się odradzać najpierw lokalnie – podkreśla Elizabeth Monahan, rzeczniczka Tripadvisor.com.

Wszyscy eksperci zgodnie przyznają, że wzrośnie popyt na podróże krajowe, także w przypadku podróży biznesowych. Według badań (Longwoods) 22% osób planujących wyprawę w tym roku, zamieniła samolot na samochód.

 

 

Co stanie się z podróżami biznesowymi?

W czasie koronawirusa świat biznesu przekonał się, że załatwianie spotkań za pomocą komunikatorów jest równe owocne, jak twarzą w twarz, a dla firmy oznacza ogromną oszczędność. Dlatego delegacje staną się rzadsze i o wiele bardziej przemyślane. W przypadku szkoleń w podróży, czy trendu bleisure (połączenie podróży służbowej i wyprawy dla przyjemności) – będziemy do tego wracać, ale stopniowo. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale również koszty.

Gdzie podróżować biznesowo po pandemii?

Na pewno trzeba brać pod uwagę kierunki jak najbezpieczniejsze, które w miarę łagodnie przeszły epidemię koronawirusa. To da partnerom biznesowym większe poczucie bezpieczeństwa. Być może ciekawym rozwiązaniem będą podróże do bliskich krajów, gdzie można dojechać samochodem lub autokarem (Czechy, Słowenia, Austria). W przyszłym roku będzie można myśleć już o dalszych kierunkach, zwłaszcza takich, gdzie nie jest tłumnie i można poczuć się bezpiecznie (np. Islandia, Gruzja, Armenia).

 

 

Jak podróżować służbowo w nowej rzeczywistości?

Trzeba przygotować klientów na to, że pewne obostrzenia pozostaną z nami na długo: mierzenie temperatury, zasłanianie twarzy w samolocie, o wiele dłuższe odprawy ze względu na konieczność zachowania dystansu, ograniczenia w hotelach. Grupa musi zostać o tym poinformowana, a organizatorzy muszą zapewnić wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Organizując szkolenie, być może trzeba będzie zakupić we własnym zakresie żele antybakteryjne, maseczki, rękawiczki, czy hermetycznie zamknięte przekąski.

Podróże biznesowe po COVID-19 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!