Podróże 2022 - co się zmieniło? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podróże 2022 – co się zmieniło?

Co roku eksperci głowią się nad tym, jak będzie wyglądał świat podróży. Co czeka nas w 2022? Wchodzimy w trzeci rok pandemii, gdzie nowe mutacje wirusa wzbudzają niepokój. Czego jednak możemy być pewni? Spójrzmy na to z punktu widzenia obywateli USA.

Podróżnicy nie chcą już tkwić w lockdownach. Wielu decyduje się na realizację marzeń, bez względu na sytuację i koszty, a obostrzenia, konieczność wykonywania testów i szczepienia stały się niejako nawykiem. To nowa normalność, z którą przyjdzie nam jeszcze pożyć.

 

 

Według The Seattle Times miłośnicy podróży chcą zdobywać nowe doświadczenia. Są gotowi ruszyć w drogę, poddając się ograniczeniom i szukając niezależnych, alternatywnych rozwiązań. Pociąg zamiast samolotu? Nagła zmiana trasy na dzień przed podróżą? Takie rzeczy przestają być straszne.

Wciąż na fali są podróże krajowe. Wybiera je aż 59% Amerykanów, wybierając Florydę, Hawaje. Jeżeli już ruszają się za granicę, najczęściej do Meksyku, Włoch, na Bali. Prawie jedna trzecia ankietowanych spełnia swoje podróżnicze cele.

 

 

Pandemia skłoniła podróżników do szukania nowych doświadczeń, doznań – na przykład wypraw w celu poznania kulinarnych szlaków. Coraz ważniejsze staje się również odłączenie od urządzeń elektronicznych.

Amerykanie cieszą się, że Europa przestrzega obostrzeń i wyznacza twarde standardy. Konieczność okazywania covidowych paszportów w wielu europejskich miastach daje poczucie bezpieczeństwa. To pozwala poczuć się, jak za dawnych czasów i skłania do podróży również zimą.

 

 

Postawa wyzbywania się lęku i wiary w szczepienia dominuje i jednocześnie szerzej otwiera świat podróży. Jeszcze rok temu o tej porze borykaliśmy się z zamkniętymi granicami, teraz możemy swobodnie latać i wybierać wakacyjne destynacje. O ile jesteśmy gotowi na poddawanie się obostrzeniom i wymogom.

Podróże 2022 - co się zmieniło? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!