Podróż z Larą Croft Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podróż z Larą Croft

Niedawna premiera marvelowskiej superprodukcji o Czarnej Panterze zainspirowała tysiące ludzi do poszukiwania oferty wczasów w bajecznej Wakandzie. Teraz na liście popularnych kierunków wakacyjnych pojawiła się kolejna fikcyjna kraina.

Yamatai to legendarny kraj, opisany w japońskich i chińskich kronikach. W starożytności, gdy Wyspy Japońskie podzielone były pomiędzy plemienne państewka, to właśnie Yamatai miało być najpotężniejszym z nich. Potęgę tę zawdzięczało między innymi magicznym zdolnościom swojej władczyni, szamanki Himiko. Gdzie znajdowało się Yamatai? Nie wiadomo. Uczeni z Tokio czy Kioto wskazują na różne półwyspy albo wysepki, ale żadnej teorii nie udało się udowodnić.


Królestwo szamanki Himiko znalazła jednak Lara Croft, zafascynowana archeologią poszukiwaczka przygód, bohaterka serii gier komputerowych 'Tomb Rider’ i kilku filmów. W najnowszym kinowym hicie w Larę Croft wciela się Alicia Vikander i to właśnie ona miała okazję eksplorować Yamatai i mierzyć się z czyhającymi tam niebezpieczeństwami.

Jak donoszą serwisy turystyczne, krajobrazy mitycznej wyspy tak bardzo spodobały się niektórym widzom, że po wyjściu z kina zaczęli szukać w internecie ofert wyjazdów do Yamatai. Tymczasem najnowszy 'Tomb Rider’ kręcony był… w RPA! Konkretniej w Prowincji Przylądkowej Zachodniej, przy której Ocean Indyjski spotyka się z Atlantykiem. Ale tam też chyba warto się wybrać.

Podróż z Larą Croft Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.