Podłączył Świat Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podłączył Świat

Annapurna ? mówi wam coś ta nazwa? To bardzo daleko. Daleko poza światem, bo przecież? tam, gdzie nie ma Internetu, nie ma również nas, prawda? Mahabir Pun każdego miesiąca wybierał się z miejscowości Nangi do Pakhory, aby sprawdzić swoją skrzynkę mailową. W 2011 roku postanowił, że tak nie być nie może. Jeden człowiek zadziałał lepiej niż jakiekolwiek szybkie łącze.

Proste marzenie: stworzyć sieć, która połączy Nangi z Internetem. Ludzie uznali Mahabira za szaleńca. Może dlatego, że jedyny komputer mieścił się w drewnianym pudełku?

Mahabir usiadł przy swoim składanym komputerze i cierpliwie szukał. Nie spoczął aż nie znalazł ludzi gotowych pomóc. Pojawili się. Po lawinie maili do działaczy, prasy, mediów.

po1

Krok po kroku, metodą prób i błędów, w miejscu, gdzie nie ma żadnych urządzeń potrzebnych do przyłączenia Internetu, Mahambir walczył o stałe łącze.

Dzisiaj, pod koniec 2015 roku, 60 000 mieszkańców Nangi i okolic ma dostęp do sieci. To daje szansę na pracę. Poprawia standard życia. Ułatwia relacje. Daje możliwości.

po2

 

Ta historia cudownie smakuje. Chcieć znaczy móc.

Autor: Danuta Awolusi