Podcast: Łowca zorzy polarnej Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podcast: Łowca zorzy polarnej

Za nami ostatnia odsłona Newsweek Smart Travelling – tym razem z udziałem naszego przewodnika i wielkiego pasjonata nieba, czyli Karola Wójcickiego. Dlaczego zorza zawsze zachwyca? Gdzie można ją zobaczyć?

Karol Wójcicki to człowiek pełen pasji, który od lat inspiruje innych do obserwacji nieba. A sporo się na nim dzieje, choć Polska nie należy do najlepszych punktów obserwacyjnych. A co z zorzą? Można ją złapać na Islandii, w Norwegii, czy na Alasce. I zawsze zachwyca tak samo.

Pamiętam pierwsze spotkanie z zorzą polarną – sześć czy siedem lat temu. Wydawało mi się, że wiedziałem całkiem sporo, trochę czytałem, widziałem jakieś zdjęcia. Ale zderzenie z tym zjawiskiem w naturze pokazało, że moja wiedza była skąpa nawet jak na kogoś, kto na co dzień obcuje z nocnym niebem. Po latach obserwacji, rzeczywiście przyzwyczaiłem się, choć wciąż potrafi mnie zaskakiwać – wspomina Karol w wywiadzie dla Newsweeka

W rozmowie z Jarosławem Kuźniarem Karol opowiada o swojej miłości do zorzy, pasji, ale też niełatwych dla podróżnika i przewodnika czasach pandemii. Podcast podróżniczy czeka na was na platformie Voice House.

 

Inne podcasty w tej serii

Podcast: Łowca zorzy polarnej Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!