Podcast: Kryzys wodny - czy jest już za późno? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Podcast: Kryzys wodny – czy jest już za późno?

Kryzys wodny wydaje się tematem nużącym i niezbyt atrakcyjnym w zalewie szokujących informacji i pandemii. Tymczasem to właśnie brak wody zagraża nam najbardziej, o czym Szymon Opryszek, niezależny reporter i podróżnik, opowiedział w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem [POSŁUCHAJ I ZOBACZ NA VOICE HOUSE].

Warstwy wodonośne wszędzie są wyczerpywane, nasza populacja rośnie, już teraz ponad 2 miliardy osób na świecie nie ma dostępu do wody pitnej lub też ma dostęp, ale nieregularny. Szacuje się, że do 2050 roku takich osób będzie 5 miliardów i to we wszystkich szerokościach geograficznych – podkreśla Szymon.

 

 

Rozmowa towarzyszy wywiadowi, który przeczytacie w internetowym wydaniu Newsweek Smart Traveling. Tekst zwiększa naszą świadomość tego, jak wielkie problemy nękają naszą planetę, są porażające.

Śmieci są wszędzie – w oceanach, w glebie, szkodliwe substancje przenikają do wody, z której oczyszczaniem – jako świat – mamy duży problem. A to jest nasza przyszłość, ponowne wykorzystanie oczyszczonej wody dziś stanowi tylko 20 proc. w skali globu, a statystyki powinny być o wiele wyższe.

Eksperci od dawna biją na alarm, ekolodzy tracą nadzieję. Ludzie – nadal się nie przejmują. Oczywiście, wielkie koncerny zaczynają zmieniać swoją politykę. Szczycą się opakowaniami z recyklingu, zmniejszają ilość mikroplastiku, ale to zdecydowanie za mało. Jedyną nadzieją na uratowanie świata jest świadomość konsumentów: niemarnowanie jedzenia, ograniczenie użytkowania plastikowych opakowań, segregacja śmieci, oszczędzanie wody, kultura ZERO WASTE, która nie jest modą, ale KONIECZNOŚCIĄ.

 

 

Wysłuchajcie całej rozmowy, przeczytajcie wywiad. I czym prędzej zmieniajcie swoje nawyki – dla siebie, dla swoich dzieci, dla wszystkiego, co żyje.

Polecamy także drugi podcast w tej serii

Podcast: Kryzys wodny - czy jest już za późno? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!