v

Pociągiem po Polsce

Podróżowanie koleją staje się ostatnio w naszym kraju coraz popularniejsze. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku samymi tylko pociągami PKP Intercity przejechało 21,4 miliona pasażerów, czyli o ponad milion więcej niż w w roku 2017.

Przejazd z Krakowa do Warszawy był w tym półroczu połączeniem najpopularniejszym, zdecydowało się nań 1,2 miliona ludzi. Na drugim miejscu mamy podróż z Gdańska do stolicy, na trzecim – z Poznania do stolicy. Pomijając połączenia z Warszawą, najwięcej pasażerów korzysta z przejazdów Poznań–Wrocław, Katowice–Wrocław i Poznań–Trójmiasto.

A jak jest z popularnością dworców? Tutaj posiłkować się będziemy raportem obejmującym cały rok 2017. Wskazuje on, że jedna czwarta wszystkich podróżnych wsiada i wysiada na jednej z dziesięciu największych stacji w Polsce. Numerem jeden jest aglomeracyjny dworzec Warszawa Śródmieście (19,4 miliona), który jednak tylko o 100 tysięcy pasażerów wyprzedził Poznań Główny. Ostatni stopień podium (19 milionów) dla centralnego dworca we Wrocławiu.

Pociągiem po Polsce Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.