Pociąg do Pragi Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pociąg do Pragi

Między Krakowem a czeską stolicą kursują już pociągi Leo Express. To znakomita wiadomość dla mieszkańców południa Polski.

Firma z Czech skompletowała w końcu wszystkie pozwolenia niezbędne do tego, by po raz pierwszy na polskich torach pojawił się prywatny przewoźnik dalekobieżny. – To historyczny moment – podkreśla Peter Janczovicz, dyrektor Leo Express Polska.

Na razie pociągi kursują tylko w weekendy. Z Krakowa do Pragi w poniedziałki i soboty, a z Pragi do Krakowa w piątki i niedziele. Skład wyjeżdża z Krakowa Głównego o 05:04, z Katowic o godzinie 06:57, a do Pragi dociera o 11:39. Zatrzymuje się także w Skawinie, Zatorze, Oświęcimiu-Dworach, Mysłowicach, Tychach, Pszczynie i Zebrzydowicach, a po czeskiej stronie w Boguminie, Ostrawie, Ołomuńcu i Pardubicach. W drogę powrotną z Pragi wyjeżdża o 16:10, a w Krakowie jest o 23:19.

Połączenia realizowane są szwajcarskimi pociągami Stadler FLIRT, a do wyboru mamy trzy klasy biletów: economy, biznes i premium. Najtańsze można kupić już za dziewiętnaście złotych, o ile zrobimy to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Leo Express obiecuje uruchamianie kolejnych międzynarodowych połączeń z polskich miast. Póki co nie podano jednak konkretnych kierunków ani terminów.

Pociąg do Pragi Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.