Plaża w Rzymie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Plaża w Rzymie

Tak, wiemy – wszyscy tu teraz wyglądają śniegu, który nie przyjdzie, albo myślą o wyjeździe na narty. Ale w stolicy Włoch snują już plany na lato.

Mieszkańcy i turyści, którzy chcieliby w wakacyjne dni nie tylko spacerować po rozgrzanym Wiecznym Mieście, lecz również nieco odsapnąć, nie będą już musieli wyjechać z Rzymu ku wybrzeżu Morza Tyrreńskiego albo jeszcze dalej. Niemal w samym centrum pojawić ma się nad Tybrem plaża. Sztuczna plaża, wiadomo, no i zapomnieć można raczej o pływaniu – ale zawsze coś.

Inspirację dla projektu, o którym opowiedziała ostatnio burmistrz Virginia Raggi, stanowiła paryska plaża nad Sekwaną. Plaża rzymska, o zapowiadanej powierzchni dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych, ulokowana ma zostać w okolicy Ponte Marconi, krótki spacer na południe od najsłynniejszych zabytków miasta.

– Tyber przepływa przez Rzym, lecz niestety inaczej niż w wielu europejskich miastach, nasza rzeka nie jest jego żywą częścią – mówiła Virginia Ragii. – Chcemy by taką się stała.

Niektórzy wątpią jednak w szybkie powodzenie projektu. Wybrany obszar porośnięty jest dziką roślinnością, zaniedbany i zaśmiecony. Czy uda się przygotować wielką i czystą plażę do lata?

Plaża w Rzymie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.