Plastikowy Ocean Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Plastikowy Ocean

Kampania oczyszczenia stu wysp i mórz z tworzyw sztucznych do 2020 roku otwiera oczy. W brutalny sposób. Co roku około ośmiu milionów ton plastikowych odpadów trafia do wód. Kto za tym stoi? Niemalże każdy z nas. Chris Hemsworth, aktor znany m.in. z filmu Thor, przyłącza się do wspólnej walki.

Jego wsparcie na pewno nada całej akcji o wiele większy rozmach, a ten jest potrzebny. Pracy jest mnóstwo, a nasz ekosystem tonie w śmiechach. Sponsorem projektu stały się również marki napojów Corona i Parley for the Ocean.

Czy to walka z wiatrakami? Tak i nie, bo ludzkość na razie nie słucha nikogo. Nie pomagają akcje, projekty, happeningi. Tymczasem jeżeli do 2050 roku sytuacja będzie się rozwijała w takim tempie, w oceanach będzie więcej plastikowych odpadów niż… ryb!

Obecna akcja ma na celu ochronić sto wysp w obrębie Meksyku, Malediwów, Australii, Chile, Włoch i Republiki Dominikańskiej. Czy uda się dzięki temu zlikwidować TAKIE widoki?

Serce się łamie, ale… kilku ludzi, nawet tak sławnych i wpływowych, jak Chris Hemsworth niewiele zdziała. Liczy się świadomość całej ludzkości. Tymczasem cywilizacja zdaje się żyć z dnia na dzień, nie myśląc o kolejnych pokoleniach. Liczy się tu i teraz. Zagłada świata będzie przecież dotyczyć nie nas, ale tych, którzy przyjdą później. Co nas to obchodzi?

Plastikowy Ocean Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com