Pjongjang odkryty Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pjongjang odkryty

Pjongjang to cały czas miasto tajemnic. Dlatego każde nagranie i zdjęcia zawsze wzbudzają emocje. Tym razem zobaczcie unikatowe wideo, kręcone z pokładu niewielkiego samolotu!

Nagranie zostało wykonane kamerą 360 stopni, możecie więc rozejrzeć się wokół i wczuć się w klimat ściśle kontrolowanego miasta.

Możliwość fotografowania i filmowania Korei Północnej jest ściśle kontrolowana, ale Aram Pan, fotograf i konsultant medialny z Singapuru, otrzymał pozwolenie i nakręcił materiał filmowy w ramach swojego projektu DPRK 360, który ma na celu „otwarcie okna w Korei Północnej poprzez wykorzystanie fotografii, filmów i najnowocześniejszych technologii VR”.

Od momentu powstania projektu w 2013 r. artysta odwiedził Koreę Północną szesnaście razy i zgromadził ogromną liczbę zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości.

Pan podkreśla wagę uwzględnienia tego, co jest kulturowo dopuszczalne podczas fotografowania tak niezwykłego miejsca, jak Korea Północna. Dodaje, że nigdy nie napotkał żadnych problemów podczas swoich podróży, bo zawsze szanował panujące reguły i zakazy.

Pozostaje więc zabrać was w niezwykłą podróż! Wsiadacie na pokład?

Pjongjang odkryty Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com