Pizza w Chicago Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pizza w Chicago

Miasto w USA, które najmocniej kojarzy się z pizzą? Nowy Jork – odpowie zapewne większość. Jednak znany amerykański dziennikarz stara się udowodnić, że amerykańską stolicą pizzy jest Chicago. Steve Dolinsky, bo o nim mowa, opublikował ostatnio książkę 'Pizza City USA: 101 Reasons Why Chicago is America’s Greatest Pizza Town’. Przekonuje na jej łamach, że w Wietrznym Mieście je się nie tylko pizzę przygotowywaną w stylu chicagowskim – czyli grubą, pieczoną w głębokim naczyniu i przypominającą ciasto. O, taką:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @jeteveux31

Dolinsky wskazuje, że w Chicago popularne jest co najmniej dziesięć rodzajów pizzy. Między innymi neapolitańska, sycylijska czy… nowojorska – ta cieniutka i miękka, sprzedawana w kawałkach, które złożyć można na pół.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Professional Eater (@kissmyslice)

Żeby demonstrować ludziom chicagowskie bogactwo w tej dziedzinie, dziennikarz założył firmę organizującą wycieczki po mieście. Ich najważniejsze elementy to konsumpcja pizzy w różnych lokalach oraz poznawanie historii tego dania w Ameryce. Można wybrać wycieczkę autobusową lub pieszą. Polecamy opcję numer dwa – chicagowska czy nowojorska, każda pizza jest kaloryczna.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Pie By The Pound (@piebythepound)