Piękna Polska na wakacje 2021 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Piękna Polska na wakacje 2021

Jak będą wyglądały wakacje 2021? Wciąż nie wiemy, dlatego skupmy się na tym, co nas otacza. Polska ma do zaoferowania masę ciekawych miejscówek, a my przedstawiamy kilka takich, które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy. Zacznijcie planować już teraz! 

Woliński Park Narodowy

Powstał w 1960 roku. To przepiękny odcinek polskiego wybrzeża klifowego. Czekają na was bukowe lasy i oczywiście Bałtyk. Idealne miejsce na trekking, eksplorację dzikich terenów i jednocześnie oddech nad morzem.

 

Wielka Pętla Wielkopolski

Miłośnicy żeglugi, oto spełnienie waszych marzeń! Siedemsetkilometrowy szlak żeglugi śródlądowej to kilka tygodni na wodzie (murowany miesiąc!). Będziecie po drodze zwiedzać województwo wielkopolskie, a także lubuskie i kujawsko-pomorskie. Zajrzyjcie do okolicznych miast i lasów. Codziennie inna przygoda!

 

 

Ponidzie (woj. świętokrzyskie)

Unikalne krajobrazy – czegoś takiego być może jeszcze nie widzieliście. Roślinność stepowa, lasy, pola i zapierająca dech w piersiach dolina Nidy – trudno się tu nudzić. Raj dla miłośników wycieczek pieszych, rowerów, kajaków i sportów.

 

 

Góry Opawskie

Zlokalizowane w woj. opolskim, stanowią najdalej na wschód wysunięte pasmo polskich Sudetów. Mało znane i bardzo malownicze – czyli ideał dla miłośników spokojnych wędrówek. Znajduje się tu park krajobrazowy.

 

Busko-Zdrój szlakiem winnym

Winnica w Busku-Zdroju to nasza osobista polecajka, bo zespół gofoworld.com miał tam okazję gościć już kilka razy [przeczytaj]. Cała okolica dostarcza wielu rozrywek, a sama winnica to miejsce, gdzie można podejrzeć produkcję wina (i degustować!), oraz odetchnąć. Nie bez powodu mówi się o tym miejscu „Świętokrzyska Toskania”.

 

 

Poleski Park Narodowy

Tylko tutaj (woj. lubelskie) znajdziecie tak rozległe torfowiska, płytkie jeziora, unikalne zalesienie i bagna.

 

Zamek Książ

W Polsce nie brakuje przepięknych, imponujących swoją architekturą zamków, ale Książ możemy wpisać do topki! Będąc na Dolnym Śląsku, zajrzyjcie koniecznie do Wałbrzycha. Zamek powstał w latach 1288–1292, wybudował go książę świdnicko-jaworski Bolko I Surowy. Jego przepiękne, bogate wnętrza robią wrażenie, a malownicza okolica Książańskiego Parku Narodowego to idealny teren na pieszą wędrówkę.

 

Piękna Polska na wakacje 2021 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!