Piekło na języku Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Piekło na języku

Meksyk kojarzy się z jedzeniem. Silnie. Nawet, jeżeli ktoś nie próbował takowych specjałów, Meksyk wiąże się z pikanterią, kolorem i wyrazistym smakiem. Kultura jedzenia odzwierciedla samych mieszkańców, bo temperament mają równie ognisty, jak to, co jedzą.

Kolory, smaki, pasja gotowania. Kuchnia meksykańska została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego.

Prosto znaczy smacznie

Łączy w sobie wiele inspiracji, także tych przywiezionych przez Hiszpanów. Przed ich przybyciem Meksykanie żywili się głównie pomidorami, ostrą papryką, mięsem z indyka, a także kukurydzą i czekoladą (dodawaną do mięs, co także jest charakterystyczne dla tego regionu). Hiszpanie dołączyli do tego więcej wołowiny i czosnku.

 

 

Tortilla, marzenie!

Oczywiście to, co znamy i lubimy także w Polsce to tortilla. Meksykański rarytas. Placek z mąki, którego osobiste przygotowanie nastręcza problemu. Meksykanki pieką go z łatwością i czarują na jego bazie kolorowe smakołyki. Mają talent do komponowania bardzo prostych, a równocześnie wykwintnych przekąsek.

 

 

Z resztą, w Meksyku je się oczami.
Ma się ochotę zatopić zęby w czymś takim. O jednym tylko trzeba pamiętać. To, co w Meksyku smakuje przez pierwszą sekundę, najprawdopodobniej już w drugiej zacznie palić na języku, jakby człowiek samego piekła zakosztował.

 

 

Zwiedzić Meksyk szlakiem smaku – wspaniałe marzenie. Mógłby wypalić dziurę w podniebieniu, ale to w sumie słodkie cierpienie…

Piekło na języku Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!