Pianina na ulicach Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pianina na ulicach

Projekt 'Play me, I’m yours’ dotarł do Bostonu. Na ulicach stolicy stanu Massachusetts pojawiło się sześćdziesiąt pianin, ozdobionych przez lokalnych artystów w bardzo różnych stylach.

Jest to kolejna odsłona akcji, która ma już osiem lat. Zaczęło się w angielskim Birmingham, gdzie brytyjski artysta Luke Jerram wystawił piętnaście pianin. Od tego czasu instrumenty coraz liczniej pojawiały się w pięćdziesięciu innych miastach – od Nowego Jorku, przez Monachium, Singapur, aż po Melbourne.

https://www.instagram.com/p/BKyXCHGgWhj/

– Idea 'Play me, I’m yours’ narodziła się w… pralni – opowiada Luke Jerram. – W każdy weekend spotykałem tam tych samych ludzi, ale nikt z nikim nie rozmawiał. Pomyślałem, że w mieście muszą być setki milczących wspólnot, regularnie spędzających ze sobą czas w ciszy. Pianina, ustawione w pobliżu miejsc takich spotkań, miały stać się pretekstem do rozmowy, do nawiązywania kontaktów.

#bostonteaparty #streetpianosboston

A post shared by Timothee Dausque (@timotheedausque) on

Projekt okazał się tak skuteczny, że w różnych częściach świata odbyły się już nawet śluby osób, które spotkały się przy kolorowym pianinie Jerrama!

Pianina na ulicach Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.