Pełni marzeń Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pełni marzeń

Na świecie wielu jest pozytywnych `wariatów` w czułym tego słowa znaczeniu. Ludzi, którzy mają pasję, chęć do działania i pomysł. Zarażają innych pozytywnym nastawieniem do życia i dzięki temu wszystko wokół wydaje się? lepsze. A kiedy do tego podpiąć jeszcze podróże i deskorolkę ? wychodzi cudna przygoda!

Dwóch do działania

Jest ich dwóch. Tomek i Kuba. Młodzi, szaleni, kipią od pomysłów. Jak mówią: ? Łączy nas wiek, zainteresowanie podróżami, zawód fotografa i rodzinne miasto – obaj pochodzimy z Lublina.?

pk1pk2

Tomek Szykulski – redaktor magazynu iMagazine.pl, lotniczy maniak, zwycięzca międzynarodowego konkursu fotograficznego Morgan Stanley. Studiuje biznes na Trinity College Dublin w Irlandii, a wcześniej na Mercyhurst University w USA.

Kuba Mróz – pozytywnie zakręcony na punkcie samochodów i uzależniony od muzyki. W przeszłości zajmował się organizacją imprez kulturalnych oraz klubowych, a obecnie studiuje prawo.

Pełne klatki marzeń

To, co tworzy z nich wyjątkowy duet, to projekt podróżniczy PełneKlatki. Stworzyliśmy go, ponieważ chcieliśmy pokazać nasze przygody z ciekawej perspektywy – wykorzystując do tego dużo zdjęć i filmów, jeżdżąc na małych deskorolkach, a przede wszystkim planując wyjazdy w nietypowy sposób ? opowiada Tomek. – Dobrym przykładem jest tutaj niedawna wyprawa do Danii i Norwegii – w ciągu 60 godzin odbyliśmy 4 loty, odwiedziliśmy 2 skandynawskie kraje, spędziliśmy 2 noce na lotniskach, przejechaliśmy dziesiątki kilometrów na deskach, wykonaliśmy setki zdjęć i filmów, a budżet wyjazdu zamknęliśmy w naprawdę niewielkiej kwocie (wszystkie loty kosztowały łącznie 76 zł).

pk3

Chciałoby się rzec: `Wow!` To tak można? Jasne, że tak. Marzenie o podróżach ? w nieco inny sposób, doskonale się przyjął i zaowocował pierwszą, ciekawą wyprawą. Chociaż słowo ?ciekawa? jest nie na miejscu. To raczej kreatywność w najczystszej postaci. Wszystko za sprawą deskorolek.

Zwiedzić świat na deskorolce

Pomysł wykorzystania Penny Boardów, czyli małych, plastikowych deskorolek, pojawił się na krótko przed pierwszym wspólnym wyjazdem ? dopowiada Tomek.

pk4

To dopiero początek wielkiej przygody. Przed nimi wielkie plany: odwiedzenie 4 miast i jednocześnie 4 krajów w ciągu 16 dni: Singapur, Kuala Lumpur (Malezja), Bangkok (Tajlandia) i Hong Kong (Chiny).

Przeczytacie o tym u nas na gorąco. Czekamy równie niecierpliwie, jak oni.

Autor: Danuta Awolusi

Pełni marzeń Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com