Parki Narodowe USA za darmo? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Parki Narodowe USA za darmo?

Parki Narodowe w USA to miejsca, które oszałamiają i zachwycają każdego – nawet kogoś, przed kim przyroda nie ma tajemnic. Amerykanie i turyści z całego świata uwielbiają je odwiedzać, więc wiadomość o drastycznej podwyżce cen biletów wstępów może oburzać. Jest też jednak dobra wiadomość.

118 na 417 parków pobiera opłatę w wysokości od 3 do 30 dolarów. Te ceny mają pójść w górę, ale pojawił się już specjalny grafik weekendów, które będą wolne od opłat!

Pierwsza szansa pojawi się już 15 stycznia oraz 20 stycznia, w dzień Martina Luthera Kinga. Day. Pozostałe dni wolne to 21 kwietnia, w pierwszy dzień Tygodnia Parku Narodowego, 22 września z okazji Narodowego Dnia Ziemi i 11 listopada, w Dniu Weteranów. Usługa Parków Narodowych oferuje również roczne karnety w cenie 80 dolarów, które umożliwiają nieograniczony dostęp do wszystkich parków narodowych oraz ponad 2000 federalnych terenów rekreacyjnych. Bezpłatne legitymacje są dostępne dla seniorów, członków wojska, osób niepełnosprawnych oraz rodzin uczniów klas czwartych.

Skąd podwyżki cen? Władze martwią się o przyszłość Parków Narodowych zakładając równocześnie, że ich utrzymanie powinno płynąć z dotacji turystów, a nie rządu.

Jedno jest pewne – USA bez Parków Narodowych nie byłoby takie samo…

Parki Narodowe USA za darmo? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com