Parki Narodowe Afryki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Parki Narodowe Afryki

Afrykańskie Parki Narodowe zawsze inspirują do dalekich podróży. Egzotyczne, dzikie, wciąż wolne od człowieka. Dla nas, Europejczyków, są niezwykłe, bo takich widoków próżno szukać gdziekolwiek indziej. My wybraliśmy kilka z nich, które szczególnie nas urzekły. Zobaczcie sami!

#1 Park Narodowy Etosha w Namibii

Nasz numer jeden z całkiem zrozumiałych powodów. Po pierwsze: byliśmy tam i wiemy, że to miejsce jest niesamowite! Po drugie, wracamy do Namibii już za moment [zobacz plan wyprawy]. Park Etosha, który obchodził niedawno swoje stulecie, jest domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów oraz 14 gatunków zwierząt ziemnowodnych. Wszystko to na powierzchni 22 000 km2. “Wielkie białe jezioro”, od którego park wziął swą nazwę, pokrywa 25% jego powierzchni. Obecnie jest to wyschnięty zbiornik, który niegdyś wypełniony był wodą rzeki Kunene. Jednak jej nurt zmienił się na przełomie tysiącleci, co spowodowało wyschnięcie jeziora. W czasie nadmiarowych deszczy okresowo zapełnia się wodą. Przyciąga wtedy tysiące ptaków brodzących, w tym imponujące stada flamingów.

#2 Park Narodowy Maasai Maraw Kenii

Uhonorowano go nagrodą World Travel Awards. Słynie między innymi z dużej populacji kotów, nosorożców i słoni. Od lipca do października można tu zobaczyć na własne oczy migracje dzikich zwierząt, które przemierzają tysiące kilometrów. Niesamowite widowisko!

#3 Park Narodowy Bwindi Impenetrable w Ugandzie

Słynący z niezliczonej ilości gatunków ptactwa park znajduje się w południowo-zachodniej części Ugandy. Żyją tu gatunki zagrożone wyginięciem, między innymi goryle górskie. W parku znajduje sią aż 160 gatunków drzew!

#4 Park Narodowy Bwabwata w Namibii

Znajduje się w północno-wschodniej Namibii. To ważny szlak migracyjny dla słoni, które przemieszczają się z Angoli do Bostwany. W samym parku żyje około 5500 osób, które zaangażowane są w jego ochronę.

#5 Park Narodowy Krugera w RPA

Powstał w 1898 roku! Mieszka w nim około 500 gatunków ptaków i 100 gatunków gadów. Nie brakuje oczywiście słoni, antylop, lwów czy bawołów.

Parki Narodowe Afryki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!