Panorama Chicago Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Panorama Chicago

Kolejka linowa ze szklanymi wagonikami może stać się największą atrakcją Wietrznego Miasta! Tak przynajmniej marzy się grupce biznesmenów.

Chicago to trzecie co do wielkości miasto Stanów Zjednoczonych i największe poza granicami naszego kraju skupisko Polaków. Słynie, między innymi, z licznych drapaczy chmur, na czele z Willis Tower (527 metrów z anteną, 442 – do dachu).

Miejską panoramę, szczególnie imponującą po zmroku, turyści podziwiają dziś na przykład z łodzi pływających po jeziorze Michigan. Za kilka lat może się jednak pojawić znacznie ciekawsza opcja. Jej nazwa brzmi: „The Skyline”.

Inicjatorami projektu miejskiej kolejki linowej ze szklanymi wagonikami  są biznesmeni Laurence Geller i Lou Raizin. – Paryż ma Wieżę Eiffla, Londyn ma Big Bena, a Chicago? – pytają. – My też potrzebujemy ikony tego rodzaju.

Chicagowska ikona miałaby zabierać turystów w półgodzinną podróż, podczas której mogliby z wysokości podziwiać panoramę miasta. Czy tak będzie? Pomysłodawcy są zdeterminowani, ale przed nimi daleka droga. Póki co władze Chicago nie dały zielonego światła.

Panorama Chicago Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.