Pamięć pustyni Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Pamięć pustyni

Doświadczenie pustyni większość z nas pamięta jedynie z ekranizacji „W pustyni i w puszczy”. Kojarzy nam się z tonami piasku, upiornym słońcem i trudnymi warunkami. W rzeczywistości pustynie mają wiele oblicz, a uczestnicy Camel Trek musieli zmierzyć się z niejednym wyzwaniem!

Camel Trek jest popularną metodą przemierzania pustyni na wielbłądach. Ta tradycja znana jest ludzkości od wieków, ale turyści zapomnieli, że sama jazda na zwierzętach to nie tylko atrakcja. To doświadczenie, przeprawa, walka z żywiołem. Właśnie dlatego Hamdan Bin Mohammed Heritage Center, stowarzyszenie mające na celu szczerzenie arabskiego dziedzictwa kulturowego i folkloru, zorganizowało specjalną edycję Camel Trek. Do udziału zaproszono przedstawicieli Egiptu, Francji, Omanu, Wielkiej Brytanii i Emiratów Arabskich.

Codziennie grupa pokonywała na wielbłądach około 40 km przez pustynię. Trasa zaczęła się w Nakra w Dubaju, a zakończyła w Global Village, jednej z największych atrakcji turystycznych w tych stronach.

Każdy musiał przejść specjalne szkolenie, aby móc sobie jak najlepiej poradzić w trudnych, czasem zdradzieckich warunkach pustyni. Celem akcji było nic innego, jak przypomnienie dawnych ścieżek Beduinów i zachowanie pamięci o podróżach na wielbłądach, które od wieków stanowią niezwykły „kompas pustyni”. Ciekawa, nietuzinkowa lekcja pokory. Robi wrażenie!

Pamięć pustyni Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com