Ósma wyspa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ósma wyspa

Planujecie wakacje i zastanawiacie się, który zakątek Hiszpanii odwiedzić? Niepozorna wysepka, na której żyje nieco ponad siedemset osób, stała się dwa lata temu ósmą Wyspą Kanaryjską.

Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, El Hierro, Fuerteventura, La Gomera – tak wyglądała jeszcze niedawno oficjalna lista Wyspa Kanaryjskich. Pomimo że w archipelagu znajduje się jeszcze sześć skrawków lądu, a wśród nich La Graciosa.

La Graciosa to wysepka uznawana dotychczas za część Lanzarote, od której oddziela ją tylko niewielka cieśnina. Mieszkańcy dwóch znajdujących się na niej wiosek, La Caleta del Sebo i Casas de Pedro Barba, od lat starali się o zmianę statusu. Zebrali tysiące podpisów, postarali się o poparcie polityków i w końcu się udało – La Graciosa została oficjalnie ósmą Wyspą Kanaryjską.

Przed pandemią wysepka, którą obejść można w jeden dzień, przyciągała ponad dwadzieścia tysięcy turystów rocznie. Jak magnes działają na nich plaże – takie jak Playa de las Conchas, Playa de la Cocina czy Playa de El Salado – uznawane za najpiękniejsze na archipelagu. Nowy status La Graciosy przyciągnął sporo gości, ale i tak można tam odetchnąć i nacieszyć się spektakularnymi widokami.

A wy gdzie planujecie się wybrać w sezonie?

 

Ósma wyspa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!