Origami z recyklingu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Origami z recyklingu

Ile pałeczek marki Chopstick zużywa się w Japonii [nasza podróż] w ciągu roku? Tysiące? Miliony? Zapewne to drugie. Tylko jeden człowiek postanowił przyjrzeć się, co dzieje się z papierkami po pałeczkach, które w rzeczywistości zamieniają się w? sztukę orgiami.

Kolekcja tysięcy małych papierowych rzeźb wykonanych z wyrzuconych pałek Chopstick stała się obecnie najprawdziwszą wystawą sztuki. Recyklingowe origami zebrał były kelner Yuki Tatsumi, który swoim hobby zajmuje się od 2013 roku.

Yuki podpatrzył, że wielu klientów restauracji zamienia papierki w ciekawe kształty. Idąc tym tropem, zaczął zbierać ze stołów kolekcję nietypowych orgiami ? łącznie zgromadził ich aż 15 000! Jego pasja została dostrzeżona, a Yuki świętował w tym roku swoją pierwszą wystawę, otwartą w Tokio.

W galerii znajdziemy wszelkie kształty: począwszy od zielonych muszek, żółtych serc, maleńkich białych lampionów, a skończywszy na ludzkich postaciach. Kolekcja pokazuje, jak kreatywni potrafią być Japończycy, nawet podczas posiłku w restauracji.

Origami z recyklingu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com