Olbrzymy w Kopenhadze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Olbrzymy w Kopenhadze

W stolicy Danii pojawili się niezwykli przybysze. I wygląda na to, że zostaną na dłużej.

Od miejskiego zgiełku odpocząć można na zachodnim krańcu Kopenhagi, gdzie wciąż znajdziemy lasy i jeziora. Trzeba być jednak ostrożnym, ponieważ wśród drzew czają się tam… giganci! No dobrze, tak naprawdę żaden z Sześciu Zapomnianych Olbrzymów (tak je nazwano) nie jest niebezpieczny. Przeciwnie. Jeden pilnuje mostu, inny dają schronienie przed deszczem i wiatrem, a wszystkie stworzono z drewnianych odpadków.

Ich twórca, Thomas Dambo, który swoje dzieła umieszczał już w różnych częściach świata (ostatnio na przykład w Portoryko), woli prezentowanie sztuki na łonie natury, zamiast w czterech ścianach muzeum. A im dalej od głównych dróg, tym lepiej. Dzięki temu ludzie, poszukując leśnych ekspozycji, odkrywają piękne zakątki, których w innej sytuacji by nie odwiedzili.

Gdybyście mieli w planach wycieczkę do Kopenhagi, wybierzcie się na poszukiwanie Sześciu Zapomnianych Olbrzymów. Dopóki drewno, z którego je wykonano, nie zacznie się rozpadać, zostać mają na swoich miejscach. Zatem nie trzeba się spieszyć.

Olbrzymy w Kopenhadze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.