Ojczyzna Pierwszej Damy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ojczyzna Pierwszej Damy

Melania Trump, żona nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, napędza słoweńską turystykę. Była modelka rzadko odwiedza ojczyznę, którą opuściła, by robić karierę na Zachodzie. Nie zmienia to jednak faktu, że to dzięki niej właśnie wiele osób, szczególnie w Ameryce, dowiedziało się o istnieniu dalekiego kraju zwanego Słowenią.

A gdy jeszcze na zdjęciach i filmach ludzie zobaczyli, jak malownicza to kraina, zapragnęli Słowenię odwiedzić. Statystyki pokazują, że od kiedy Donald Trump został kandydatem na prezydenta, liczba amerykańskich turystów w ojczyźnie jego żony stale wzrasta.

W centrum zainteresowania znalazło się rodzinne miasteczko pani Trump – przycupnięta na lewym brzegu Sawy Sevnica, pełna zabytków i otoczona zielonymi wzgórzami. Lokalnym specjałem stało się tam nawet ostatnio orzechowe ciasto… melania.

Słoweńskie organizacje turystyczne liczą, że za prezydentury Donalda Trumpa trend się utrzyma. A żeby go jeszcze podkręcić, w tym roku Słowenia przeprowadzić ma w Stanach Zjednoczonych największą dotychczas kampanię promocyjną.

Ojczyzna Pierwszej Damy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.