Ocean śmieci Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ocean śmieci

Świat ? królestwo śmieci? Nie, nie straszymy. Tak po prostu jest i wciąż zdumiewa fakt, że ludzkość zanieczyszcza swoje własne gniazdo. Ze stoickim spokojem. Śmieci piętrzą się jak upiorna wieża. Raptem kilka zdjęć wystarczy, by złapać się za głowę. Wstrząsające, a równocześnie bardzo prawdziwe.

Zanieczyszczenie, wysypisko śmieci, zagrożona przyroda. Zagrożony człowiek.

Są takie miejsca na naszej planecie, które wyróżniają się na tym tle w sposób niechlubny. Z problemem na pewno borykają się Indie. Widok taki, jak na tym zdjęciu, to wcale nie `ustawka`.

os1

Nie lepiej bywa w Chinach.  Tak olbrzymie skupisko ludzi sprzyja zanieczyszczeniom. Choć trzeba przyznać, że morze martwych ryb szokuje ? nawet, jeżeli znamy skalę problemu?

os2os3Widoki z pewnych obszarów Bangladeszu również wyglądają na wyreżyserowane. Ale nie są.os4Ocean Spokojny ma w sobie dużo niepokoju. Choć to żywioł niepojęty dla człowieka, to jednak człowiek potrafi wetknąć swoje pięć groszy?os5Pamiętacie ratownika siedmiu mórz? Lewis Pugh pływając w Morzu Północnym zatruł się tak silnie, że musiał odpoczywać kilka dni. ?Było bardzo źle. Myślałem, że to Ebola? ? wspomina?

Co możemy zrobić? Wiele. Każda myśl i każdy czyn w kierunku odkażenia świata znaczy wiele w skali tak ogromnego problemu?

Fot.: Powerful Primates.

Ocean śmieci Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com