Nowy Park Narodowy w Australii! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nowy Park Narodowy w Australii!

Australia, która zachwyca pięknem przyrody, wciąż skrywa wiele dziewiczych miejsc. Dla podróżników to najwspanialszy cel. Mamy więc dobrą informację: Wyspy Abrolhos – archipelag złożony z pięciu wysp na Oceanie Indyjskim, staną się Parkiem Narodowym i będą otwarte dla podróżnych!

Abrolhos składają się ze 123 małych wysp, które śmiało można określi mianem cudu przyrody. Słyną z przepięknych raf koralowych i bajecznych gatunków ryb. 90% z nich zostanie przekształconych w Park Narodowy. Dla Australijczyków to powód do dumy.

Colin Barrett, premier Australii Zachodniej, określił wyspy mianem klejnotu. Nurkowanie w takim miejscu to coś więcej niż przygoda. To całkowita harmonia z przyrodą!

To właśnie wody wysp Abrolhos skrywają niezwykłą, przykrą historię holenderskiego statku Batavia, który w wyniku spisku rozbił się w roku 1628. Na pokładzie rozbitego statku doszło do buntu i masakry. Zginęło wówczas 125 osób. Części statku można dzisiaj oglądać w Muzeum Morskim Australii Zachodniej w Fremantle.

Nowy Park Narodowy w Australii! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com