Nowe procedury linii lotniczych Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nowe procedury linii lotniczych

Przewoźnicy zabierają głos i ujawniają, jak będzie wyglądało latanie w czasach koronowirusa. W maseczkach, bez przekąsek, ze ścisłymi wytycznymi – na co jeszcze będziemy musieli się przygotować?

Air France i KLM

Pasażerowie będą musieli zachować między sobą dystans 1,5 metra, co oznacza:

Odpowiednie rozsadzenie pasażerów, aby wokół każdego pozostało możliwie najwięcej przestrzeni i pustych foteli. Jest to możliwe, jeśli tylko obłożenie lotu jest niskie, co aktualnie jest bardziej powszechne. Przy wejściu do samolotu Air France rozdaje maseczki pasażerom w przypadku, gdy na rejsie jest więcej osób – informują władze linii.

Zawieszone zostaje podawanie przekąsek i napojów w trakcie lotów krajowych i europejskich. Personel będzie musiał nosić maski ochronne i rękawice, a samolot po każdym locie zostanie dokładnie zdezynfekowany.

W niektórych krajach zostanie nałożony obowiązek sprawdzania stanu zdrowia pasażerów, a więc pomiar temperatury ciała przed wejściem do kabiny. Pasażerowie udający się do Holandii z krajów wysokiego ryzyka będą musieli wypełnić odpowiedni formularz i pozostawić dane kontaktowe.

Emirates

Niestety, większość połączeń przewoźnik uruchomi dopiero w okolicach 1 lipca. Wszyscy pracownicy będą musieli mieć na sobie jednorazowy fartuch ochronny, gogle, maseczki i rękawiczki.

 

 

Pomiędzy pasażerami będzie obowiązywał odpowiedni dystans, a żywność i napoje zostaną podane w formie zamkniętych boxów. Najważniejsze zmiany będą jednak dotyczyły bagażu podręcznego:

Przedmioty dozwolone w kabinie są ograniczone do laptopa, torebki, teczki lub akcesoriów dziecięcych. Wszystkie pozostałe przedmioty powinny znaleźć się w bagażu rejestrowanym, do którego zostanie dodany limit bagażu podręcznego. Ponadto podróżni są zobowiązani do noszenia maseczek i rękawiczek podczas odprawy i lotu, aż do momentu zejścia z pokładu – czytamy w komunikacie.

Wizz Air

Być może czekać nas będzie automatyczna odprawa. Nie będzie już mowy o ścisku – pasażerowie będą musieli zachować odpowiednią odległość. Wszystkie opłaty dodatkowe będziemy płacić online, a członkowie załogi będą musieli nosić maseczki i rękawiczki.

Nowe procedury linii lotniczych Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!