Nowa Zelandia pokonała zarazę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nowa Zelandia pokonała zarazę

Dobre wieści płyną do nas z Nowej Zelandii! Jacinda Ardern ogłosiła, że w kraju nie ma już ani jednego aktywnego przypadku koronawirusa, a ostatnia osoba została wyleczona. Przez ostatnie 17 dni nie stwierdzono ani jednego nowego przypadku, pomimo wykonania aż 40 tysięcy testów.

Jesteśmy pewni, że na razie wyeliminowaliśmy przenoszenie wirusa w Nowej Zelandii, ale eliminacja nie jest momentem, to ciągły wysiłek. Prawie na pewno zobaczymy tu nowe przypadki zakażenia […] ale to nie oznacza, że nam się nie udało, to rzeczywistość tego wirusa – powiedziała Jacinda Ardern. – Choć nasza praca jeszcze się nie skończyła, z pewnością osiągnęliśmy kamień milowy. A więc mogę zakończyć zwykłym „dziękuję, Nowa Zelandio” – dodała w oficjalnym oświadczeniu.

Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki rygorystycznym restrykcjom oraz zamknięciu granic. W pięciomilionowej Nowej Zelandii odnotowano zaledwie 1504 przypadki zarażenia COVID-19, a 22 osoby zmarły.

 

 

Tym samym, kraj zaczyna wracać do normalności; zniesione zostaną ograniczenia (w tym zakaz zgromadzeń), ale obostrzenia na granicach wciąż będą obowiązywały.

 

Fot. Governor-General of New Zealand

Nowa Zelandia pokonała zarazę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!