Nowa rzeczywistość na lotniskach Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nowa rzeczywistość na lotniskach

Wszyscy wokół powtarzają, że wkroczyliśmy w nową erę i już nic nie będzie takie samo. To znaczy, co? Zdecydowanie najwięcej zmian odczujemy, jeżeli chodzi o latanie. Oto, czego musicie się spodziewać, jeżeli macie zamiar wybrać się na lotnisko.

Wejście do terminalu tylko z biletem

Koniec z beztroskim przechadzaniem się po lotnisku, od teraz wejście będą miały tylko osoby, posiadające ważny bilet. Oczywiście zasady będą się różniły w różnych miejscach na świecie – przykładowo w Hongkongu trzeba będzie dodatkowo przejść przez specjalny tunel dezynfekcyjny.

 

 

 

W pełni zautomatyzowana odprawa

Wszystkie lotniska już teraz dążą do tego, aby odprawa odbywała się w sposób bezdotykowy, dlatego będziemy korzystać z aplikacji na smartfonach, ewentualnie ze specjalnych, samoobsługowych kiosków.

Wydłużenie procedur

To zła wiadomość dla tych, którzy nie lubią czekać. Na lotnisku będziemy się musieli pojawiać z o wiele większym, nawet czterogodzinnym wyprzedzeniem. Wiąże się to z wydłużeniem procedur, zachowaniem odległości pomiędzy pasażerami, a także nowymi zasadami, takimi jak dezynfekcja bagażu, czy mierzenie temperatury.

Brak posiłków

Loty krótkodystansowe obędą się bez podawania posiłków, z kolei w trakcie lotu trwającego kilka lub kilkanaście godzin, możecie spodziewać się szczelnie zapakowanych przekąsek.

Co z toaletą?

Koniec z kolejkami do toalet w samolotach. Ryanair zarządził, aby chęć skorzystania z toalety zgłaszać obsłudze, która będzie zarządzać ruchem na korytarzu. Pasażer nie będzie mógł wstawać bez pozwolenia.

Certyfikat zdrowia

O tym pisaliśmy już wcześniej – na razie konieczność posiadania tak zwanego „paszportu zdrowia” to zaledwie projekt, ale najprawdopodobniej stanie się to standardem na całym świecie.

Nowa rzeczywistość na lotniskach Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!