Noc w Empire State Building Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Noc w Empire State Building

Nocleg w jednym z najsłynniejszych drapaczy chmur? A może… w apartamencie urządzonym w nowoczesnej hali sportowej? Serwis rezerwacyjny Booking.com zaszalał ostatnio z ofertami.

Nowojorski wieżowiec Empire State Building, wybudowany w 1931 roku i wysoki na 381 metrów (a jak policzymy antenę, do której cumować miały sterowce, to na 443 metry), to jeden z najbardziej znanych budynków, zaliczany do siedmiu współczesnych cudów świata. To także jeden z budynków z najlepszym widokiem, o czym zaświadczyć mogą turyści, tłoczący się na poziomie obserwacyjnym każdego dnia.

Turyści nie mogą zostawać w drapaczu chmur na noc, ale ostatnio pojawił się wyjątek od tej reguły. Na jedną marcową noc można było bowiem zarezerwować luksusowy apartament na osiemdziesiątym piętrze. W pakiecie wykwintna kolacja, wieczorne emisje filmów, w których pojawia się Empire State Building, poranna joga na poziomie obserwacyjnym i profesjonalna sesja zdjęciowa. Kiedy powtórzy się taka okazja? Nie wiadomo.

Nie wiadomo również, kiedy w ofercie Booking.com znów pojawi się wyjątkowa oferta dla fanów koszykówki: wynajęcie apartamentu AmericanAirlines Arena, wielkiej hali sportowej w Miami, w której gra tamtejszy zespół NBA. Tak, z apartamentu można oglądać mecz!

Noc w Empire State Building Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.