Ninja poszukiwani! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ninja poszukiwani!

W Japonii trwa… rekrutacja wojowników ninja. Ich zadaniem ma być promowanie prefektury w ramach kampanii związanej z igrzyskami olimpijskimi w Tokio, które odbędą się za cztery lata.

Zamaskowani specjaliści od zamachów, szpiegowania i tajemnych sztuk walki stali się elementem popkultury – na całym świecie kojarzeni są z historią Japonii. Nie są tylko legendą. Działali w Japonii od okresu Kamakura do okresu Edo, czyli od XII do XIX wieku. Choć akurat słynne czarne stroje, okrywające wojowników ninja od stóp do głów, wzięły się z teatru kabuki. W rzeczywistości najczęściej ubierali się pospolicie, aby wtopić się w tłum  i udawać przechodniów czy służących.

W prefekturze Aichi, której stolicą jest Nagoja, ruszyła rekrutacja kandydatów na wojowników ninja. Potrzebnych jest sześciu śmiałków w wieku od 18 do 30 lat, sprawnych fizycznie i gotowych do rozpoczęcia treningu już w kwietniu.

Powinni też dobrze wyglądać w czerni, bo w tym przypadku historia ustąpić musi popkulturze. Ninja z Aichi nie będą szpiegować ani rzucać w nikogo shurikenami.

Ninja poszukiwani! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.