Niesamowita Polska | Wywiad Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Niesamowita Polska | Wywiad

Karol i Ola, autorzy bloga Busem przez Świat odwiedzili ponad 60 państw i kochają podróżować swoim busem. Śmiało sięgają po marzenia i mówią: wy też możecie zwiedzać! I to nie koniecznie dalekie krainy, ale naszą piękną „Niesamowitą Polskę”.

GFW: Zjeździliście kawał świata, ale właśnie napisaliście książkę o Polsce. Długo kiełkowała w was ta myśl?

Podróżując naszym kolorowym busem, odwiedziliśmy ponad 60 państw i byliśmy w wielu miejscach, uważanych za najpiękniejsze na świecie. Ale wciąż zachwyca nas Polska, która ma naprawdę̨ wiele do zaoferowania.

 

 

Tak naprawdę pomysł kiełkował od prawie od 10 lat, bo tak długo zbieraliśmy materiały do tej książki, a właściwie książko-albumu, bo w tej pozycji bardzo zależało nam na dużych zdjęciach i fotograficznym papierze. Przewodniki kojarzą się raczej z dużą ilością tekstu i małymi zdjęciami, lub ich brakiem. Uważamy, że obraz oddaje więcej niż tysiąc słów, dlatego każde opisane miejsce ilustrujemy kilkoma zdjęciami, które mają zainspirować do wybrania się we własną podróż.

GFW: 52 wycieczki po Polsce. Czyli kontent na kilka lat! Choć wy sugerujecie, że to na każdy weekend w roku…

Mało kto ma czas na to, żeby wybrać się w 2-tygodniową podróż po jakimś polskich regionie, a prawie każdy znajdzie czas na weekendową wycieczkę. Dlatego właśnie na takich pomysłach skupiliśmy się w naszej książce – na krótkich wyjazdach, w które można wyskoczyć na 1-2 dni. Ale przy każdym miejscu podpowiadamy też co jeszcze zobaczyć w okolicy, gdyby czytelnik zdecydował się na dłuższą podróż.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Bus Around The World (@busemprzezswiat)

GFW: Które miejsca w naszym kraju mają szczególne znaczenie dla was?

W naszych podróżach szukamy miejsc nietypowych, rzadziej odwiedzanych przez turystów, i takich, za którymi kryje się jakaś ciekawa historia bądź tajemnica. Uwielbiamy też miejsca prowadzone przez pasjonatów.
Podróżując z naszym albumem, czytelnik trafi do malowanej wsi Zalipie i spróbuje kuchni tatarskiej na Podlasiu. Odwiedzi tajemnicze kamienne kręgi, przedziwny krzywy las i mroczną piramidę. Pozna historię ostatniego polskiego skryby i zwiedzi tajemnicze podziemne miasta. Odkryje urocze małe miasteczka i trafi do mniej znanych zakamarków dużych miast. W książce nie brakuje też naszych ulubionych szlaków blisko przyrody.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Bus Around The World (@busemprzezswiat)

GFW: Na jakiej zasadzie zbudowaliście swoją książkę? Ma być praktycznym przewodnikiem, czy bardziej opowieścią?

Ta książka nie jest kolejnym tradycyjnym przewodnikiem, z listą wszystkich polskich muzeów i atrakcji. Przez ostatnie 10 lat odwiedziliśmy setki miejsc w Polsce – ta pozycja to subiektywny inspiracyjny książko-album z wybranymi przez nas 52 polskimi perełkami.

GFW: Które województwo przoduje? Gdzie znaleźliście najwięcej miejscówek? I na koniec zdradźcie, czy myślicie o kolejnej książce ?

Zdecydowanie w książce przodują dwa nasze ulubione województwa – podlaskie, które jest niezwykle magiczne i egzotyczne, oraz dolnośląskie, które jest zaskakująco zróżnicowane – słynie z zamków i pałaców oraz z uroczych miasteczek z pięknymi starówkami, ale ten region ma do zaoferowania znacznie więcej. Znajdziemy tu Arkę Noego, krzywą wieżę, pełne egzotycznych ptaków stawy, kaplicę udekorowaną ludzkimi czaszkami, tajemnicze podziemia, czy nawet wulkany.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Bus Around The World (@busemprzezswiat)

A co do kolejnej książki – to nawet już powstaje 😉
Będzie to pierwszy kompleksowy poradnik o podróżach samochodowych i vanlife. Mamy nadzieję, że pojawi się jeszcze przed świętami.

Niesamowita Polska | Wywiad Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!