Niemcy: komunikacja za 1 EUR Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Niemcy: komunikacja za 1 EUR

Niemcy chcą walczyć z zalewem samochodów na drogach, by w ten sposób zahamować skutki zmian klimatycznych. Aby zachęcić obywateli do korzystania z autobusów, pociągów i stacji metra, państwo proponuje obniżenie kosztów transportu do 1 euro na dzień!

Około 88% obywateli Niemiec mieszka w odległości kilometra od przystanku tranzytowego, a dojazd do dowolnego dużego lub średniego miasta bez samochodu jest stosunkowo łatwy. Socjaldemokraci (SDP) zaproponowali więc obniżenie kosztów rocznych biletów transportowych do zaledwie 365 EUR (1 EUR dziennie) w gminach w całych Niemczech, aby skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Nowy bilet roczny miałby obowiązywać na wszystkie autobusy, pociągi i metro, ale nie będzie obejmować pociągów dalekobieżnych. Podobny program działa już z powodzeniem w Wiedniu, gdzie dzięki biletowi rocznemu za 365 EUR z komunikacji miejskiej korzysta rocznie 800 000 osób (na 2 miliony mieszkańców).

Nie wiadomo jeszcze, kiedy projekt wejdzie w życie, bo oznacza on konieczność rozwoju infrastruktury komunikacyjnej na terenie całego kraju.

Niemcy: komunikacja za 1 EUR Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!