Nie będzie 1000+ na wakacje dla Polaków? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nie będzie 1000+ na wakacje dla Polaków?

Czy Polacy otrzymają dotację 1000 zł na wakacje? Rząd wycofuje się ze swojego pomysłu, ze względu na wysokie koszty. Czekamy na oficjalne stanowisko i nowe propozycje.

Dofinansowanie do krajowych wakacji miało otrzymać około 7 milionów Polaków – i właśnie ta liczba przerosła możliwości rządu, który musiałby wyłożyć aż 7 miliardów złotych.

W środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się z krytycznymi głosami na temat tej koncepcji. Na naszym biurku są różnego rodzaju propozycje, które mają być bardziej celowanymi propozycjami do poszczególnych firm czy segmentów branży turystycznej – komentuje rzecznik rządu Piotr Mueller.

 

Fot. Vitaliy Zamedyanskiy, unsplash.com

 

Rozważa się podniesienie progu dochodowego – pierwotnie miało to być 5,2 tys. zł brutto, za nowym limitem mogłaby być kwota 4 tys. zł brutto. Inną koncepcją jest przyznanie dofinansowania dla wszystkich (bez względu na dochód), w kwocie 300 zł na osobę lub przyznanie bonu pracownikom, którzy nie zarabiają więcej niż 2,6 tys. zł miesięcznie.

Na co wystarczy 1000+

Projekt utknął w fazie planów, tymczasem branża turystyczna czeka na wsparcie. O nowych wytycznych będziemy informować na bieżąco.

Nie będzie 1000+ na wakacje dla Polaków? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!