Neony Las Vegas Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Neony Las Vegas

W światowej stolicy hazardu podziwiać można nową ekspozycję, poświęconą świetlistym szyldom, które kojarzą się z tym miastem jak z żadnym innym.

Muzeum Neonów od ponad dwóch dekad zbiera stare lampy reklamowe, a potem naprawia je i włącza do rosnącej kolekcji. Od 2005 roku siedzibą placówki jest charakterystyczny La Concha Motel – choć większość neonów wystawiono na zewnątrz, w środku po prostu by się nie zmieściły.

Ostatnio w muzeum pojawiła się nowa atrakcja: nowoczesna ekspozycja, prezentująca za pomocą ośmiu projektorów historię neonów Las Vegas. Na obrazie się nie kończy, jest jeszcze tło muzyczne, dobiegające z ponad dwudziestu głośników. Stanowią je przeboje największych piosenkarzy, związanych z Miastem Grzechu – takich jak Frank Sinatra, Elvis Presley czy Dean Martin.

Gdy będziecie mieli zatem okazję odwiedzić Las Vegas, zajrzyjcie tam koniecznie. A jeśli nie planujecie na razie wycieczki do Stanów Zjednoczonych, ale lubicie neony, to przypominamy, że w Warszawie przy ulicy Mińskiej mamy polskie Muzeum Neonów. Zebrano ich tam już kilkadziesiąt, a niektóre liczą sobie ponad pół wieku, jest więc co oglądać.

Neony Las Vegas Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.