Nazwijmy Księżyc! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nazwijmy Księżyc!

Halo! Ludzie! Mamy dla was misję. Lubicie nazywać rzeczy po imieniu? A może coś więcej niż tylko rzeczy? W kolejce czeka na was… Księżyc! Nie inaczej. Niejaki Tad Henderson z Salt Lake City prowadzi poważną kampanię, której celem jest nadanie Księżycowi imienia. Może brzmi to głupio, ale… akcja zrzesza ludzi z całego świata, a media coraz chętniej informują o pomyśle. Można się dołączyć i złożyć swoją własną petycję.

name

Sprawa jest poważna. Zgłoszone nazwy zostaną przekazane instytucjom, które… faktycznie mają wpływ na nazewnictwo ciał niebieskich. A jak czytamy na stronie wydarzenia:

Księżyc jest zbyt unikalny, żeby nazywać go po prostu Księżycem.

It should!!! Let’s #namethemoon

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Name the Moon (@gonamethemoon)


Rzeczywiście – nazwa ta zarezerwowana jest również dla innych planet. Księżyców jest wiele, a ten jeden jedyny wart jest wyróżnienia. I tak ciekawej kampanii ze strony ludzi.

Oczywiście zabawa poprzez edukację to ważna strona całej akcji. Oddziałuje to zwłaszcza na wyobraźnię dzieci. Czy nie fajnie jest myśleć, że… można nazwać Księżyc? I zgłosić swoją własną propozycję?

https://www.youtube.com/watch?v=ZlR_3cCIwFQ

To po prostu… fajna sprawa. Ludzie nie zrzeszają się po to, by „hejtować”, obalać czy kpić, ale po to, by wspólnie się bawić i myśleć kreatywnie. Ja trzymam kciuki i sama zgłaszam swoje imię. Dołączycie?

Nazwijmy Księżyc! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com