Nawiedzone więzienie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nawiedzone więzienie

Noc w zabytkowym budynku, wzniesionym u progu siedemnastego stulecia. Brzmi nieźle, prawda? Luksusowo nawet.

Tylko że nie chodzi nam dziś o żaden pałac, lecz o więzienie. Na dodatek – więzienie nawiedzane przez duchy skazańców, których w nim stracono! Tak przynajmniej wynika z lokalnych legend.

Shepton Mallet Prison znajduje się godzinę jazdy na południe z centrum Bristolu. Wybudowane w 1610 roku na polecenie króla Jakuba I Stuarta, jest jednym z najstarszych brytyjskich więzień. Do 1945 roku wykonywano tu wyroki śmierci, a ostatni więźniowie siedzieli w tutejszych celach jeszcze pięć lat temu. Potem zakład karny zamknięto, ale dzięki zabytkowemu charakterowi oraz wspomnianym legendom stał się atrakcją turystyczną.

Nigdy dotąd nie oferowano jeszcze miłośnikom strasznych miejsc spędzenia tu nocy. Pierwsza okazja nadarzy się 13 października. Nocleg wyceniony na sześćdziesiąt funtów nie będzie może najwygodniejszy, ale wrażeń chyba dostarczy niezapomnianych.

Post udostępniony przez @tortab72

Po kolacji goście Shepton Mallet Prison wyruszą na spacer ciemnymi i nawiedzonymi korytarzami. Później odprowadzeni zostaną do zimnych i ciasnych cel (muszą przynieść własny śpiwór!), a o szóstej czeka ich pobudka. Potem więzienne śniadanie, po ósmej zaś opuszczą stare mury.

Zainteresowane jest ogromne, bilety już się wyprzedały. Nie będzie to więc raczej atrakcja jednorazowa. Jeśli zatem ktoś lubi nietypowe atrakcje, może pomyśleć o wycieczce do hrabstwa Somerset.

Nawiedzone więzienie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.