Nasi przewodnicy, czyli wiedza, pasja i charyzma Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nasi przewodnicy, czyli wiedza, pasja i charyzma

Gdy Jarosław Kuźniar zamarzył o tym, aby zacząć pokazywać ludziom świat poza szlakiem, jedną rzecz wiedział na pewno: chce to robić z ludźmi, którzy są wyjątkowi i pełni pasji. Od samego początku przewodnicy stali się kimś więcej, bo ich wiedza, miłość do podróży i charyzma zawsze przekracza standardowe pojęcie przewodnika. Co to zmienia? Wszystko. Szymon Opryszek ? znamy się od bardzo dawna i od zawsze podziwiamy jego pracę. On i Maja Hawranek to dziennikarze z krwi i kości. Wydali dwie wyjątkowe książki, dla których nie tylko zjeździli Amerykę Południową, ale spędzili z jej mieszkańcami wiele tygodni. Poświęcili im czas, wydobywając z nich historie. Szymon i Maja piszą reportaże dla wielu znanych tytułów. Ostatni artykuł Szymona ?Wszyscy będziemy z plastiku? w Dużym Formacie wywołał spore poruszenie. Z Szymonem zobaczymy Kolumbię – ostatnie miejsca czekają! Wśród naszych przewodników każdy się wyróżnia. Mikołaj Golachowski ? podróżnik, biolog, ekolog, który Antarktykę Zachodnią i Arktykę kocha całym sercem. To jego rejony, czuje się tu świetnie i właśnie dlatego jako przewodnik może nam pokazać coś więcej niż utarte szlaki. Nie możemy się doczekać na wspólną wyprawę na Spitsbergen. Julia Raczko ? dziennikarka, autorka dwóch książek o Australii, podróżniczka, która żyje po to, by poznawać nowe miejsca? Julia pokazuje nam Australię, w której mieszka na co dzień, która jest jej domem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez JULI ? SAM AUSTRALIA (@whereisjuliplussam)

Jakub Karpoluk ? japonista i kulturoznawca. Można powiedzieć, że Japonia to jego drugi dom, zwłaszcza, że stamtąd pochodzi jego żona. Kultura japońska to dla niego największa pasja. Z Kubą zobaczymy kwitnące wiśnie [zapisz się]! Karolina Marczewska mieszka wraz z rodziną od wielu lat w Urugwaju. Kocha to miejsce i ludzi, poznała ten kraj ?od kuchni?, a teraz pokazuje nam go, jako swoje miejsce na świecie. https://www.goforworld.com/podroze/podroz/urugwaj-i-buenos-aires-2019/ Karol Wójcicki to pasjonat, który choć trzyma głowę w gwiazdach, to jednak twardo stąpa po ziemi, by dzielić się pasją i ogromną wiedzą z innymi. Wyprawa z nim na Islandię to wyjątkowa przygoda.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karol Wójcicki (@karol.wojcicki)

To zaledwie kilka nazwisk, a wśród naszych przewodników znajdują się same wyjątkowe osobowości. Szukamy ich wszędzie, a kiedy gdzieś ?nie mamy człowieka? wolimy tam nie jechać. Poczekamy, aż pojawi się ta właściwa, wyjątkowa osoba.

Nasi przewodnicy, czyli wiedza, pasja i charyzma Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com