Najwyższy urząd pocztowy świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najwyższy urząd pocztowy świata

Mieszkańcy Hikkim – wioski położonej na dużej wysokości w Himalajach indyjskich, nie mają zasięgu telefonicznego ani dostępu do Internetu. Ale mają pocztę.

To właśnie tam funkcjonuje się najwyższy na świecie urząd pocztowy. Budynek znajduje się na wysokości 4,440 metrów. Rinchen Chhering sprawuje urząd postmistrza od momentu otwarcia poczty w 1983 roku. Ani śnieg, ani deszcz, ani upał, ani mrok nocy nie powstrzymują go od codziennego wykonywania obowiązków.

Rinchen podjął się tej pracy, bo potrafi czytać i pisać najlepiej z całej wioski. Znajduje się tu około 33 domów mieszkalnych i to właśnie dla tej garstki mieszkańców urząd pocztowy funkcjonuje codziennie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Abhishek (@wandersane)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez HIMACHAL PRADESH (@colours.of.himachal)

W lecie, gdy do miasteczka przyjeżdżają turyści, na poczcie wysyła się nawet 100 pocztówek dziennie. To duża ilość pracy, dlatego wówczas Rinchen korzysta z pomocy kogoś, kto zajmie się dystrybucją.

Jak wygląda tak niezwykły urząd? Zobaczcie materiał! A jeżeli marzy wam się zobaczyć tamte strony, pamiętajcie – zapisy na zaćmienie obrączkowe w Himalajach indyjski ruszyły!

 

Najwyższy urząd pocztowy świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!