Najwspanialsze lotnisko Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najwspanialsze lotnisko

Singapurskie lotnisko Changi wybrane zostało jako najlepszy port lotniczy na świecie. Już po raz czwarty z rzędu!

Skytrax, brytyjska firma konsultingowa, badająca lotnictwo pasażerskie, co roku tworzy ranking najlepszych lotnisk. O pozycji decydują ankiety przeprowadzane wśród podróżników. A ci od lat najbardziej chwalą sobie właśnie lotnisko w gorącym państwie-mieście.

Dlaczego? Bo jest nie tylko przystankiem w podróży, ale atrakcją turystyczną samą w sobie. I centrum rozrywki. W trzech terminalach lotniska znajdziemy baseny, kino, place zabaw, restauracje.

Co więcej, Changi nie spoczywa na laurach i wiele wskazuje na to, że przez kolejne lata utrzyma tytuł. W przyszłym roku otwarty ma zostać czwarty, nowocześniejszy terminal, dzięki któremu roczna liczba pasażerów korzystających z lotniska wzrośnie z obecnych 66 milionów do 88.

Za trzy lata, obok terminali wyrośnie szklany budynek z egzotycznymi ogrodami i wodospadami w środku, a w ciągu dekady powstać ma piąty terminal. Wówczas lotnisko będzie mogło przyjąć o ponad dwa razy więcej pasażerów niż obecnie, co uczyni je jednym z największych na świecie.

Najwspanialsze lotnisko Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.