Największy na świecie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Największy na świecie!

„Harmony of the Seas” (po polsku: „Harmonia Mórz”), jedyny w swoim rodzaju pasażerski lewiatan, odbył testowy rejs. Rejsy komercyjne rozpocznie w maju.

Największy statek pasażerski na świecie ma ponad 360 metrów długości i 16 pokładów (co za wieżowiec!). Prawie 2800 kabin ugościć może przeszło 5000 pasażerów. Koszt budowy? W przeliczeniu, cztery miliardy złotych.

Na „Harmony of the Seas” kabin zmieściłoby się o wiele więcej, jednak o wyjątkowości statku decydują też inne elementy. Olbrzymie zjeżdżalnie wodne (szesnaście pięter!), baseny, karuzele, spa, symulator surfingu, teatr, orientalne restauracje… A nawet futurystyczny bar, w którym drinki polewają gościom roboty.

O tym, jak ogromny jest ten statek, świadczyć może i to, że posiada… dzielnice: Central Park, Royal Promenade, Boardwalk, Pool & Sports Zone, Vitality, Entertainment Place, Youth Zone.

„Harmony of the Seas” nadchodzące lato spędzi pływając po Morzu Śródziemnym. Po sezonie wyruszy na drugi koniec Atlantyku, by w kolejne rejsy wypływać z Florydy.

Największy na świecie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.