Największe lotnisko na świecie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Największe lotnisko na świecie

Nowy Rok zacznijmy od wielkich liczb. Lotniska to zawsze wielkie inwestycje, ale to, które powstanie w Dubaju będzie sięgało zawrotnej sumy 36 miliardów dolarów. Czego możemy się spodziewać? Największego lotniska na świecie!

Rząd chce na ten cel przeznaczyć zawrotną sumę, która ma pochodzić głównie z… kredytów. Nowe lotnisko będzie naprawdę ogromne, zajmie aż 140 km2 powierzchni. Nie będzie ono jednak budowane od zera.

To kontynuacja portu Al Maktoum w Dubai World Central, który obecnie działa od kilku lat. Skąd tak olbrzymia inwestycja? W ciągu ostatniego pięciolecia zapotrzebowanie na połączenia lotnicze w Dubaju wzrosło o około 13%.

Co więcej, obecne dwa lotniska w ciągu jednego roku przewożą aż 78 mln pasażerów! Nic więc dziwnego, że nowe lotnisko, które obsłuży aż 200 mln podróżujących, wzbudza wielkie emocje. Dodatkowym atutem będą również specjalnie przygotowane strefy: logistyczna, biurowa, mieszkalna oraz rekreacyjna, które zamienią całość w uniwersalny, nowoczesny, samowystarczalny kompleks.

Największe lotnisko na świecie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com