Najstarszy zajazd Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najstarszy zajazd

Budynek z fascynującą przeszłością wrócił na turystyczną mapę Stanów Zjednoczonych.

W roku 1678 w miejscowości Groton w Massachusetts wybudowano duży zajazd, który mocno wpisał się w historię Ameryki. Podczas wojny o niepodległość spotykali się w nim Minutemani, czyli ochotnicy gotowi „w ciągu minuty” stanąć do walki z brytyjskimi oddziałami. W Groton Inn zbierała się także Loża Masońska Świętego Pawła. Jej Wielkim Mistrzem był Paul Revere – sławny złotnik, który dzięki legendarnej nocnej jeździe konnej zdołał ostrzec rebeliantów o nadchodzących żołnierzach króla Jerzego. To za jego sprawą doszło do pierwszej bitwy w wojnie o niepodległość: pod Lexington i Concord.

Najstarszy z amerykańskich zajazdów funkcjonował do roku 2011, kiedy to niemal doszczętnie strawił go pożar. Na szczęście właściciele zdecydowali się na odbudowę i w tym miesiącu Groton Inn znów stanął otworem dla gości. Odtworzono go zgodnie z architektonicznymi tradycjami Nowej Anglii, jednocześnie jednak spełniać ma wymogi najbardziej wymagających podróżników. We wnętrzach przypominających te, w których spotykali się ochotnicy i masoni z czasów amerykańskiej rewolucji, śmiga więc Wi-Fi, a na ścianach wiszą płaskie telewizory.

Atrakcje okolice nie kończą się na zajeździe. Gdybyście tam dotarli, odwiedzić możecie szereg innych miejsc, związanych z amerykańską rewolucją. Jak pola bitwy pod Lexington i Concord, na których urządzono park historyczny.

Najstarszy zajazd Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.