Najstarszy hotel świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najstarszy hotel świata

Nishiyama Onsen Keiunkan to hotel, który przyjmuje gości już od… 1300 lat! Znajdziecie go w Japonii, w prefekturze Yamanashi. Obiekt, który działa od 705 r. n. e. wpisano do Księgi Rekordów Guinessa.

Najstarszy hotel świata położony jest u podnóża gór Akaishi, co zapewnia gościom spektakularne widoki. Założył go Mahito Fujiwara, syn doradcy cesarza i aż do dzisiaj, od 52 pokoleń, wciąż zarządza nim ta sama rodzina.

 

Jakich warunków możecie się spodziewać? Obiekt jest pięciogwiazdkowy, a więc czeka na was luksus: wspaniała kuchnia (jedną ze specjalności jest wołowina Koshu) z lokalnymi potrawami. Działalność samego hotelu związana jest z gorącymi źródłami – w każdym pokoju postawiono wannę, w której dostępna jest woda właśnie stamtąd! Oprócz tego, miejscówka jest wyposażona w takie same dogodności, jak wszystkie inne hotele na świecie. Choć oczywiście klimat japońskiej kultury sprawi, że poczujecie się tu wyjątkowo. Zwłaszcza, że Nishiyama Onsen Keiunkan to ryokan, a więc tradycyjny zajad z w stylu japońskim.

 

 

Co jeszcze wyróżnia to miejsce? Świetna lokalizacja! Dworzec kolejowy Minobu oddalony jest o 60 minut jazdy, a port lotniczy Shizuoka o 85 km. Ciekawy pomysł na nocleg, zwłaszcza dla tych, którzy zdążyli poznać Japonię i szukają czegoś więcej!

Najstarszy hotel świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!