Najsilniejsze kobiety Kenii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najsilniejsze kobiety Kenii

Silne kobiety Kenii – mistrzynie podnoszące ciężary. Nie mają do dyspozycji najlepszych trenerów. Nie ćwiczą w nowoczesnych halach sportowych, a jednak – sięgają po wszystko!

Mercy Obiero i jej córka Natasha Okoth są jednymi z najsilniejszych kobiet w Kenii. Mercy to krajowa legenda, która zajęła się sztangami w czasach, gdy niewiele kobiet interesowało się takim sportem. Brała udział w czterech Igrzyskach Wspólnoty Narodów, czterech Igrzyskach w całej Afryce, czterech Mistrzostwach Afryki, a nawet była na igrzyskach olimpijskich. Dzisiaj trenuje swoją córkę i inne, chętne kobiety.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez The Guardian (@guardiannigeria)

 

Mercy była pierwszą sztangistką pochodzącą z Kenii (i drugą z Afryki), która wzięła udział w Olimpiadzie. Dzięki zamiłowaniu do sportu, zwiedziła niemal cały świat. Teraz trenuje swoją córkę, która od najmłodszych lat obserwowała ją na treningach. Sama dołączyła do niej w wieku 11 lat. Zobaczcie, jak wygląda kobieca siła w najlepszym wydaniu!

 

 

Tymczasem my myślimy o Afryce coraz intensywniej – już w listopadzie ruszamy do Namibii! Wszystkie miejsca WYPRZEDANE, grupa w pełnej gotowości. Będziemy wam relacjonować na żywo, a teraz możecie podejrzeć, jak wyglądała wcześniejsza przygoda.

Najsilniejsze kobiety Kenii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!