Najpopularniejsze plaże Europy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najpopularniejsze plaże Europy

Serwis turystyczny Globehunters przyjrzał się europejskim plażom najczęściej pojawiającym się na Instagramie. No i które zakątki są najmodniejsze?

Najniższy stopień podium przypadł plaży Nissi w kurorcie Ajia Napa. To jeden z najpiękniejszych zakątków Cypru. Plaża szeroka na kilkadziesiąt metrów i długa na ponad pół kilometra, złoty piasek i lazurowe morze. Nissi uwieczniono na 120 tysiącach instagramowych fotografii.

Srebrny medal internetowej popularności zdobyła plaża… brytyjska! Na tak wysokiej pozycji spodziewalibyśmy się raczej czegoś z południa Europy, a tymczasem aż 460 tysięcy razy pojawiła się na Instagramie plaża Brighton. Lecz cóż, to w końcu jedno z ulubionych miejsc brytyjskich wczasowiczów, słynne za sprawą półkilometrowego molo.


Lider rankingu na instagramowych zdjęciach zagościł… prawie milion razy! A jest nim plaża Positano. Znajdziemy ją kawałeczek na południe od Neapolu i Wezewiusza, na Wybrzeżu Amalfitańskim we włoskiej Kampanii. Nie jest duża, ale zobaczcie, jak malowniczo położona.

Najpopularniejsze plaże Europy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.