Najpiękniejszy zachód słońca Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najpiękniejszy zachód słońca

Chyba znaleźliśmy najbardziej romantyczny pomysł na podziwianie zachodu słońca! Widok w najstarszej irlandzkiej latarni morskiej, która liczy sobie aż 800 lat, musi być oszałamiający!

Hook Head jest w zasadzie najstarszą latarnią w Europie. Można ją zwiedzać od środka, a kupiwszy bilet, trzeba pokonać 115 schodków, by dostać się na szczyt. Okolica sprzyja weekendowym wypadom. W pobliżu znajduje się restauracja, a dzieci mogą brać udział w grach i zabawach, organizowanych na miejscu.

Teraz przed miłośnikami półwyspu Hook Head pojawia się nowa atrakcja: możliwość podziwiania zachodów słońca z latarni! Chętni będą mogli odwiedzać ją w czasie, gdy słońce będzie schodziło coraz niżej. Oszałamiające widoki gwarantowane.

Hook Head to przylądek półwyspu Hook, położony około 45 km na południowy wschód od Wexford. Według legendy lokalny mnich znalazł na brzegu ciała rozbitków, marynarzy, których nic nie ostrzegło o zbliżającym się lądzie. Zbudował więc latarnię, która działała 600 lat. Mniej więcej w XII wieku Normanowie postawili na jej miejscy latarnię, którą możemy podziwiać aż do dzisiaj. Także o zachodzie słońca!

Na szczyt latarni będzie można wejść o godzinie 20:00 w poniedziałki, środy i piątki do końca września 2017 roku.

Najpiękniejszy zachód słońca Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com