Najpiękniejsze w Hiszpanii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najpiękniejsze w Hiszpanii

W Hiszpanii nie brakuje miejsc wartych odwiedzenia. I należą do nich nie tylko duże miasta, jak Madryt i Barcelona, czy zamki i pałace, które oglądaliśmy w ‘Grze o Tron’.

We wszystkich częściach kraju natknąć się można na niewielkie, malownicze miasteczka. Najpiękniejsze z nich wybierali ostatnio sami Hiszpanie, biorący udział w plebiscycie zorganizowanym przez gazetę „El País”. Głosować można było tylko na miejscowości posiadające mniej niż dziesięć tysięcy mieszkańców.

Zdecydowanym zwycięzcą zostało Albarracín, leżące w górach południowej Aragonii nad rzeką Guadalaviar. Wypełnione zabytkami miasteczko, które w 1961 roku uznano za pomnik historii, od lat zgarnia tytuły „najpiękniejszego” w różnych konkursach. Nie dziwi nas to wcale.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sitios de España (@sitiosdeespana)

W Cudillero, które zajęło miejsce drugie, tylu zabytków nie ma. Są za to kolorowe domy, zbudowane w stromej zatoczce przypominającej kształem amfiteatr. Na widokach atrakcje tego rybackiego miasteczka się nie kończą – tutejsze restauracje słyną z wyśmienitych potraw rybnych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez cntravelerspain (@cntravelerspain)

Santillana del Mar, czyli miejsce trzecie i powrót do średniowiecznych zabytków. Najpiękniejszym z nich jest wzniesiona w dwunastym stuleciu kolegiata św. Julianny. Dodatkową atrakcję stanowi znajdująca się pobliżu jaskinia Altamira z paleolitycznymi malunkami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ataraxia (@ataraxxia_vt)

Gdybyście potrzebowali więcej inspiracji do podróży po Hiszpanii, podajemy nazwy pozostałych miasteczek, które zmieściły się w topowej dziesiątce: Aínsa, La Alberca, Trujillo, Llastres, Cadaqués, Peñíscola, Luarca.

Najpiękniejsze w Hiszpanii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.