Najpiękniejsze plaże Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najpiękniejsze plaże

Od Karaibów po Morze Śródziemne – poznajcie najpiękniejsze plaże świata, które od lat podbijają serca użytkowników portalu TripAdvisor.

Szczególną popularnością cieszy się Grace Bay na wyspie Providenciales, należącej do Turks i Caicos, terytorium zależnego Wielkiej Brytanii. To część archipelagu Bahamów, a zatem – Karaiby. Krystaliczna woda, piękne widoki i spokój – to na pewno tam znajdziecie.

Ciekawą propozycją jest Baia do Sancho na Fernando de Noronha w Brazylii. Woda mieni się odcieniami zieleni i błękitu. Widok zwala z nóg, zdaje się być niemalże ułudą. Plaża znajduje się na terenie parku narodowego, więc to idealne miejsce na trekking i odpoczynek.

Nie da się jednak ukryć, że Karaiby cieszą się największą popularnością. Tym razem Varadero na Kubie. To bardzo popularny, kubański resort. Plaża jest szeroka, a wokół nie brakuje sklepów, hoteli i restauracji.

No dobrze, a co z Europą? Jedną z najpiękniejszych plaż na Starym Kontynencie jest Playa de La Concha w San Sebastian. To jeden z ulubionych zakątków hiszpańskiej rodziny królewskiej. Jej długość to 1,350 metrów, a szerokość to 40 metrów. Ponieważ to plaża miejska, można tu liczyć na ogrom atrakcji.

Warto docenić także Elafonissi na Krecie, gdzie cieszyć się można charakterystycznym, różowym piaskiem. Związana jest z nim mroczną legenda o tym, że kolor zawdzięcza on… krwi greckich kobiet i dzieci, wymordowanych w tym miejscu przez tureckich żołnierzy. Ale to jednak naturalne zjawisko.

Najpiękniejsze plaże Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!